evening thoughts

25. října 2015 v 22:30 | eai |  thoughts and opinions
Právě jsem šla na svoje dnešní poslední cigáro na vejminek, místnost, kam chodíme kouřit, je tam kotel, rádio, tak nějak všechno na pohodovou místnůstku. Když jsem přišla ke dveřím, v okně jsem viděla slabý náznak světla, což mě trochu zmátlo. Otevřela jsem dveře a našla na stole hořící svíčku. Využila jsem situace a klidné atmosféry, že tam jsem sama, ani jsem nerozsvicela a zapálila si.
Po chvilce jsem si všimla našeho kotěte, jak kouká na strop a projíždí ho očima, když jsem se podívala nahoru, tak jsem viděla stín mojí ruky, tak jsem s ním začala různě pohybovat a kroužit, což kocourka neskuteně zaujalo a celá tahle scenérie se odehrávala asi minutu.
Na to konto jsem začala přemýšlet nad tím (ani nevím, jak jsem k tomu došla, jsem divná), že kocourek představuje lid a stín někoho nad námi. Že my jsme vlastně jen takový "hračky" k tomu, aby svět fungoval tak jak má a my musíme následovat tento stín.
Znám člověka, který si myslel, že "hacknul" život. Má, na co si vzpomene, nestudoval, v noci chodil spát nad ránem a "ráno" vstával na oběd, každý den. Denní rutina se odehrávala jaksi pro někoho pohádkově, pro mě by to byl nudný život, sedět celý den doma a občas vystrčit nos mezi lidi, ale to jen náhodou. Zdál se takto spokojený, jaksi šťastný, že se vyřadil ze systému. Jenže si pak našel práci a opět se do toho systému nevědomky zařadil a jeho "pohádkový" život v podstatě vymizel.
K tomu se nabízí otázka, jaký má život vlastně smysl, když každý žije v podstatě stejně? Narodí se, vystuduje (ať už jakkoliv dlouho), jde do práce.. Jaká je šance, že budeme zrovna ta hrstka úspěšných, vyděláme si dostatek peněz na vyžití bez práce a budeme žít pohádkový život? Dá se to pak vůbec nazývat, že jsme hackli život, když jsme se stejně, i na ten krátký (nebo i dlouhý) úsek našeho života, zařadili do systému?
A co ti, co tolik neuspějí v práci a budou muset celý život pracovat, aby vůbec dostali nějaký důchod (jestli se ho naše generace vůbec dožije, haha), uživili sebe a svou rodinu a nemůžou mít ty vysněný joys of life (cestovat, nádherný dům, etc.)?
A teď ta nejhlavnější otázka:
Proč je v tomhle svět tak nefér?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama